Pasirinkta naujiena

EV vasario 08, 2023

Žiemą elektromobiliu nuvažiuokite toliau: 6 patarimai

Elektriniai automobiliai (EV) gali pasigirti puikiu efektyvumu, našumu ir universalumu, ypač lyginant su automobiliais, turinčiais vidaus degimo variklį. Visgi, elektromobiliai garsėja tuo, jog spustelėjus šaltukui greitai krenta nuvažiuojamo atstumo galimybės. Šie efektyvumo iššūkiai gali priversti susirūpinti būsimus EV savininkus, gyvenančius šaltesnio klimato zonose. Todėl pasidalinsime būdais, kurie padės panaikinti kai kuriuos energijos nuostolius, sukeliamus šaltesnio oro, bei išlaikyti gerus energijos vartojimo rodiklius.

Portalas „YESSS Electrical“ neseniai sudarė geriausių patarimų, kaip žiemą padidinti įveikiamą atstumą, sąrašą. Nieko nelaukiant, pateiksime geriausius būdus, kaip galima jūsų žiemiškas keliones paversti patogesnėmis ir pigesnėmis.

Elektromobilis nuvažiuojamas atstumas žiemą2

Patarimas dėl įkrovimo #1: išankstinis baterijos pašildymas

Užklupus žiemai, elektromobilio baterijos pašildymas arba kitaip - baterijos paruošimas, atliekamas prieš prijungiant prie elektros tinklo, gali lemti daug trumpesnį ir dėl to greitesnį automobilio įkrovimo laiką. Būdamos santykinai šiltos, ličio jonų baterijos turi savybę greitai įsikrauti arba išsikrauti. Dėl to, prieš įkraunant automobilio baterijų paketą, verta įjungti baterijų paruošimo/pašildymo funkciją. Tokiu būdu automobilis bus įkrautas greitai ir patogiai.

Kai kuriuose elektromobiliuose, pavyzdžiui, „Tesla“, ši funkcija yra integruota esamoje vartotojo sąsajoje, tad, prieš atvykstant į įkrovimo stotį, baterija įšyla automatiškai. Ši funkcija yra ne kiekviename elektromobilyje, bet jeigu jums visgi pasisekė ją turėti, jūsų automobilis galės daug greičiau pasiekti maksimalų įkrovimo greitį.

Elektromobilis nuvažiuojamas atstumas žiemą

Patarimas dėl įkrovimo #2: jei įmanoma, pastatykite automobilį pastato viduje

Jeigu norite maksimaliai padidinti nuvažiuojamą atstumą, jokiu būdu nepalikite elektromobilio šaltyje, ypač atjungto. Tokiu būdu susidaro "drėgno šalčio" efektas, kada ypač žema temperatūra prasiskverbia iki pat baterijų paketo, išryškindami įvairius trūkumus. Kartu su pastebimu baterijos efektyvumo praradimu, sumažės elektromobilio įkrovimo greitis, o sugeneruojama galia taip pat gali pastebimai sumažėti. Jei negalite parkuoti automobilio pastato viduje, pabandykite jį palikti bent jau prijungtą prie tinklo tam, kad prieš važiuodami bent jau turėtumėte paruoštą, šiltą, neužšalusį automobilį.

Patarimas dėl įkrovimo #3: kol automobilis prijungtas prie namų tinklo, sušildykite jo vidų.

Geriausias būdas maksimaliai padidinti įkrovą yra sušildyti automobilio vidų bei jį laikyti optimalioje temperatūroje tuo metu, kol jis yra prijungtas prie namų tinklo. Tai yra geriausia išeitis baterijos energijos taupymui. Tinkamiausias laikas tai padaryti yra maždaug 15 minučių prieš išvykstant.

Kai kurie elektromobiliai leidžia pasirinkti suplanuotą išvykimo laiką, leidžiantį automobiliui automatiškai įjungti salono šildymą. Be to, tam, kad nenaudoti taip reikalingos energijos, salonui pakankamai įšilus, važiuodami sumažinkite ventiliatoriaus greitį.

Elektromobilis Hyundai 6 įveikiamas atstumas

Patarimas nuvažiuojamam atstumui padidinti #1: patikrinkite padangų slėgį

Turint elektromobilį ar įkraunamą hibridą, geriausiam įveikiamo atstumo rezultatui pasiekti labai pravartu laikytis gamintojo numatytų padangų slėgio reikalavimų. Kadangi elektrinė varomoji pavara yra tokia efektyvi, bet kokia nereikalinga trintis, atsirandanti dėl netinkamai pripūstų padangų, pastebimai apribos nuvažiuojamo atstumo galimybes.

"Tesla" gamintojo atstovai teigia, kad kiekvieną kartą temperatūrai nukritus 6 laipsniais, padangose prarandama apie 1 PSI (atmosferą). Tai reiškia, jog atšalus orams, norint išlaikyti numatytas įveikiamo atstumo specifikacijas, būtina patikrinti ir palaikyti tinkamą padangų slėgį.

Elektromobilis Jaguar

Patarimas nuvažiuojamam atstumui padidinti #2: važiuokite įdėmiai ir kaip įmanoma atsargiai

Žema oro temperatūra šaltuoju metu laikotarpiu sumažins bendrą jūsų elektromobilio efektyvumą. Turint tai omenyje, labai svarbu važiuoti ypač atsakingai ir nuosaikiai tam, kad būtų kompensuoti potencialūs energijos nuostoliai. Tai reiškia, kad užuot greitkelyje važiavę 120 kilometrų per valandą greičiu, sumažinkite greitį iki 110-100 km/h. Tai gali padėti.

Šalta lauko temperatūra taip pat gali neigiamai paveikti jūsų automobilio regeneracijos galimybes, todėl ne mažiau svarbu yra sustojimų numatymas. Apskritai, jei planuojate leistis į žiemos kelionę, svarbu apsvarstyti minėtus ar kitus elektromobilio efektyvumo padidinimo būdus.

Elektromobilio šildimo reguliavimas

Patarimas nuvažiuojamam atstumui padidinti #3: šildomos sėdynės vietoje salono šildymo

Nesvarbu, ar jūsų elektromobilyje yra šilumos siurblys, ar ne, šaltuoju metu laikotarpiu, vietoj įprastos salono šildymo sistemos, pravartu išnaudoti šildomas sėdynes kaip pasirinkimą šiltesnei salono temperatūrai. Ypač jei įkrovimo metu pašildysite saloną, po to gali būti neverta atskirai naudoti salono šildymo sistemos. Šiuo atveju, šildomų sėdynių įjungimas gali būti lyg papildomas komforto priedas, nereikalaujant visos salono klimato sistemos naudojimo.

Autorius
Ignas Petrikonis
Kategorija
Paskelbta
vasario 08, 2023
Šaltinis
https://insideevs.com/news/650826/maximize-ev-range-in-winter/