DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus

Įkrovimo stotelės

Kodėl EV įkrovimo stotelės mūsų puslapyje kainuoja brangiau?

Klientai dažnai teigia girdėję, jog EV įkrovimo stotelės kainuoja maždaug 300-400 eurų. Iš patirties galime pasakyti, jog dažnai tokios sumos prašoma už integruoto 6mA nuolatinės srovės nuotėkio aptikimo įrenginio neturinčias stoteles, kurias diegiant būtina sumontuoti maždaug 300 eurų kainuojančią B tipo nuotėkio rėlę.

Taip bendra suma išauga iki mūsų parduodamų visaverčių produktų lygio, o vartotojai tokiu atveju dar ir negauna įvairių išmanių funkcijų, kurias siūlo brangesnės EV įkrovimo stotelės. Dėl šios priežasties rekomenduojame susilaikyti nuo pigesnių EV įkrovimo gaminių įsigijimo, o vietoje to pasirinkti Evioni Basic, Evioni Premium ar Evioni Solar įkrovimo namams planus, kurie leis kokybišką stotelę namuose turėti už nedidelę mėnesinę įmoką.

Kodėl verta įsigyti EV įkrovimo stotelę?

EV įkrovimo stotelė turi daugybę privalumų, lyginant su gamintojo pridedamu nešiojamuoju įkrovikliu, jungiamu į buitinį elektros lizą.

Visų pirma, buitinis elektros lizdas, liaudyje dar vadinamas „rozete”, paprasčiausiai nėra skirtas nuolat atlaikyti didelę elektromobilio įkrovimui būtiną 10A ar 8A stiprio srovę (2,3 kW galią) bei gali neturėti skirtuminės srovės nuotėkio apsaugos, todėl, naudojant kasdien, jis gali perkaisti užsiliepsnoti ir sukelti gaisrą Jūsų namuose. Mūsų parduodamos EV įkrovimo stotelės atitinka aukščiausius elektrinės saugos standartus, todėl nelaimingų įvykių riziką sumažina iki minimumo.

Antra - net ir pigiausia vienfazė (7,4 kW galios) EV įkrovimo stotelė leidžia elektromobilį įkrauti 3 kartus greičiau, nei naudojant nešiojamąjį įkroviklį, o esant galimybei namuose įrengti trifazę 11 kW ir 22 kW stotelę, įkrovimo greitis gali padidėti iki beveik 10 kartų.

Trečia - mūsų siūlomos stotelės leidžia telefono programėlėje sekti įkrovimo statistiką, tokią kaip įkrovimo kaštai pagal įkrovimui sunaudotas kilovatvalandes, nustatyti, kad įkrovimas vyktų tik galiojant naktiniam elektros tarifui, reguliuoti įkrovimo galią bei būti tiesiogiai integruojamos su saulės baterijomis.

Kuriam laikui suteikiame garantiją?

Visiems Evioni parduodamiems produktams bei įrengimo darbams suteikiame 24 mėnesių garantiją. Pasirinkusiems Evioni Basic, Evioni Premium, Evioni Solar ar Evioni Business planus garantija stotelei ir įrengimo darbams pratęsiama iki 36 mėnesių.

Koks įkrovimo stotelių ilgaamžiškumas?

Mūsų parduodamos rinkos lyderių AC tipo įkrovimo stotelės turėtų be sutrikimų veikti, net ir pasibaigus garantiniam laikotarpiui. Kitaip nei automobiliai ar kiti elektronikos prietaisai, AC įkrovimo stotelė, apart laido ar kištuko, neturi besidėvinčių dalių. Tai reiškia, jog ji savo funkciją galės atlikti ilgus metus. Nemaža tikimybė, jog iki tol, kol ji suges, jau būsite spėję pakeisti du arba tris elektromobilius.

EV technologijos keičiasi kasdien. Kam investuoti į įkrovimo stotelę, jei ji pasens už kelių metų?

Nors elektromobilių technologijos iš tiesų vystosi labai greitai, namams ir verslui skirto AC įkrovimo srityje didelių pokyčių nevyksta, kadangi jiems pasikeitus reikėtų pakeisti visą esamą per daugelį metų kurtą infrastruktūrą. Kitaip tariant, dabartinės įkrovimo stotelės visus ateityje pasirodysiančius Europos rinkai skirtus elektromobilius puikiai įkrauti galės ir po dešimties ar netgi daugiau metų.

Įkrovimo stotelių paramos

Įkrovimo stotelės įrengimas

Kokia turi būti mano būsto elektros įvado galia, kad galėčiau įsirengti įkrovimo stotelę?

Norint įsirengti įkrovimo stotelę, elektros įvado galia turėtų siekti mažiausiai 11 kW. Tokiu atveju galima įrengti 7,4 kW galios įkrovimo stotelę. Turintiems didesnės galios įvadą ar galimybę pasididinti jo galią galime įrengti 11 kW arba 22 kW galios stotelę.

Gal galiu sutaupyti ir EV įkrovimo stotelę įsirengti pats?

Deja, ne. Pagal LR įstatymus, EV įkrovimo stotelę prie elektros tinklo gali prijungti tik mažiausiai VK (vidurinės apsaugos nuo elektros) kategoriją turintis elektrikas. Jei EV įkrovimo stotelę įrengs šios atestacijos neturintis asmuo, rizikuojama prarasti produkto garantiją ir negauti draudimo išmokos, įvykus nelaimingam atsitikimui.

Dėl šios priežasties įrengimo darbus rekomenduojame patikėti patyrusiam Evioni speicialistui, kuris stotelę įrengs laikydamasis visų galiojančių saugumo reikalavimų. Norintiems sutaupyti rekomenduojame rinktis Evioni Basic, Evioni Premium ar Evioni Solar įkrovimo namams planus, kurie leis Jūsų automobiliui pritaikytą stotelę ir kvalifikuotą jos įrengimą gauti už nedidelę mėnesinę įmoką.

Kaip sužinoti savo būsto elektros įvado galią?

Savo būsto elektros įvado galią sužinoti galite užsiregistravę ir prisijungę prie savo paskyros www.eso.lt/savitarna/.

Kuriam laikui suteikiame garantiją?

Visiems Evioni parduodamiems produktams bei įrengimo darbams suteikiame 24 mėnesių garantiją. Pasirinkusiems Evioni Basic, Evioni Premium, Evioni Solar ar Evioni Business planus garantija stotelei ir įrengimo darbams pratęsiama iki 36 mėnesių.

Kaip pasididinti būsto elektros įvado galią?

Galios keitimo paraišką galite pateikti www.eso.lt/savitarna/. Jei ji bus patvirtinta, Jums reikės pateikti Jūsų elektros tinklo būklės saugumą patvirtinantį Rangovo aktą ir sumokėti prijungimo įmoką.

Ką daryti, jei nėra galimybės pasididinti elektros įvado galios, tačiau noriu įsirengti stotelę?

Jei elektros įvado galia yra nepakankama EV įkrovimo stotelei ir nėra galimybės ją pasididinti, už papildomą mokestį galime įrengti dinaminio galios valdymo sistema. Ji leis stotelei realiu laiku stebėti būsto elektros poreikius ir, jiems išaugus arba sumažėjus, akimirksniu sumažinti arba padidinti įkrovimo galią, išvengiant „saugiklių išmušimo”.

Įkrovimo stotelių planai

Kas yra Evioni Basic, Evioni Premium ir Evioni Solar?

Evioni Basic, Evioni Premium ir Evioni Solar įkrovimo namuose planai yra inovatyvi paslauga, leidžianti Jūsų elektromobiliui pritaikytą elektromobilio įkrovimo stotelę, jos įrengimui būtinas paslaugas bei įvairias papildomas naudas gauti už fiksuotą vienkartinį mokestį arba be didelių investicijų, mokant nedidelę mėnesinę įmoką - taip lyg mokate už internetą ar mobilųjį ryšį.

Įsigijau Evioni Business Invest. Ar galiu savo automobilį krauti nemokamai?

Taip, tam suteikiame specialią RFID kortelę arba žetoną, kuriuos prilietus prie stotelės ji aktyvuos nemokamą krovimą (Jums kainuos tik elektra).

Ar pasirinkus Evioni Basic, Evioni Premium ir Evioni Solar reikia pasirašyti sutartį?

Mokant vienkartinį fiksuotą mokestį už planą, sudaroma pirkimo-pardavimo sutartis, kurioje aprašytos visos mūsų teikiamos paslaugos ir terminai. Pasirinkus už planą mokėti mėnesinėmis įmokomis, papildomai sudaroma 24 ar 36 mėn. lizingo sutartis.

Kuriam laikui suteikiame garantiją?

Visiems Evioni parduodamiems produktams bei įrengimo darbams suteikiame 24 mėnesių garantiją. Pasirinkusiems Evioni Basic, Evioni Premium, Evioni Solar ar Evioni Business planus garantija stotelei ir įrengimo darbams pratęsiama iki 36 mėnesių.

Kas yra Evioni Business?

Evioni Business planas yra unikali paslauga, leidžianti itin paprastai įsirengti viešojo įkrovimo stotelę prie sodybos, biuro, parduotuvės, viešbučio ar kitoje vietoje bei iš to uždirbti.

Sumokėjus fiksuotą vienkartinį mokestį ar pasirinkus mokėti mėnesines įmokas ir pasirašius 36 mėn. paslaugų teikimo sutartį, Jūsų pageidaujamoje vietoje įrengsime komercinę įkrovimo stotelę, prijungsime ją prie 200 000 EV vairuotojų vienijančios platformos, tvarkysime jos administravimo reikalus ir rinksime Jūsų nustatyto dydžio įmokas už įkrovimą, pasirūpinsime visų būtinų mokesčių mokėjimu. Jums nereikės rūpintis niekuo.

Ar pasirinkus Evioni Basic, Evioni Premium ir Evioni Solar įkrovimo stotelė priklauso man?

Tiek iš karto sumokėjus visą sumą už įkrovimo planą, tiek mokant už jį fiksuotą mėnesinę įmoką, įkrovimo stotelė tampa savininko nuosavybe.

Ar pasibaigus 36 mėn. Evioni Business Invest sutarčiai stotelė priklausys man?

Taip, pasibaigus 36 mėn. plano sutarčiai komercinė stotelė priklausys Jums. Jei būsite patenkinti mūsų teikiamomis paslaugomis, galėsite su mumis sudaryti naują administravimo ir įmokų už įkrovimą surinkimo sutartį bei uždirbti iš įkrovimo.

Ar garantuojame, kad Evioni Business Invest stotelės atsiperkamumas ir pelningumas atitiks mūsų skaičiavimus?

Mūsų puslapyje nurodyti skaičiavimai, paremti užsienio partnerių patirtimi bei adaptuoti pagal šiandieninę Lietuvos EV rinkos situaciją, tačiau yra orientaciniai. Pajamos už įkrovimą priklauso nuo daugybės faktorių, tokių kaip stotelės lokacijos patrauklumas EV vairuotojams, elektros kilovatvalandės kaina, nustatytas mokestis už įkrovimą ir kt., tad negalime prisiimti atsakomybės už stotelės pelningumo ir atsiperkamumo rodiklius.

Ar Evioni Business Invest gali užsisakyti tik įmonės?

Nors Evioni Business yra subalansuotas įmonėms, jį užsisakyti gali ir fiziniai asmenys. Tačiau tokiu atveju prie plano kainos reikėtų pridėti 21 proc. dydžio PVM mokestį.

Įkrovimo stotelių integracija su saulės baterijomis