Pasirinkta naujiena

Apžvalgos lapkričio 14, 2022

Teltonika TeltoCharge ar Elinta HomeBox Lite – kurią renkatės jūs?

Praėjusią savaitę pagaliau gavom sumontuoti naujausią Elintos HomeBox Lite modelį su pigesniais PCB, o ne anksčiau naudotais industriniais komponentais, tai nusprendėm jį palyginti su kiek anksčiau mūsų diegtu kitu lietuvišku stotelių naujoku – Teltonika TeltoCharge. Projektas ne iš lengvųjų – reikėjo sukti stotelę prie 30cm putų polistirolu apšiltinto fasado, kadangi klientui buvo patogu, elektrikams teko dirbti sekmadienio vakare, bet projektą galiausiai įgyevendinom ir šiokį tokį bendrą vaizdą susidarėm.

Įkrovimo stotelė Elinta  nuotrauka1

Elinta HomeBox Lite

Privalumai

  • Tvarkingas vidus ir kokybiškai atrodančios plokštės.
  • Visos šio modelio stotelės turi identiškus komponentus, o dokumentuose nurodyta galia apribota tik programiškai, tad po pirkimo ją galima pasididinti nors ir iki 22 kW (aktualu tiems, kas nori gauti paramą, bet nori ne 11 kW, o 32A trifazės 22 kW stotelės).
  • Nerealus klientų aptarnavimas – ElintaCharge inžinierius Dominykas ragelį kelia net ir vėlų sekmadienio vakarą. Vien dėl tokio žmogaus kito gamintojo stotelės pirkimas tampa daug sunkesniu pasirinkimu.
  • Patikrinta kokybė – Elintos stotelės gal ir nėra idealios, bet veikimo sutrikimai ypač reti.

Pastebėjimai

  • Kaina pakankamai konkurencinga, bet didesnė už Teltonikos. Aišku, jei planuojama pasinaudoti parama ir norima 22kW varianto – viskas pasisuka Elintos naudai.

Skirtumai

  • Dizainas nesiskiria nuo HomeBox Slim ir labai primena dezinfekcinio skysčio/skysto muilo dozatorių.
  • Nežinom, ar čia tik mums pasitaikęs brokas, bet tarp priekinio skydo ir galinės plokštelės vietomis lieka nedidelis tarpelis. Yra guma, vanduo neprabėgs, bet panašu, kad korpuso moldas galėtų būti geresnis.
  • Baigiant kalbą apie korpusą – po diegimo varžtais prisukti priekinį skydą dėl daugybės viduje styrančių laidų vienam žmogui gali būti sudėtinga. Reikia antro, kuris padėtų paspausti ir palaikyti, kol bus susukti visi varžteliai.
  • Eina 2022 metai, o Elinta vis dar neturi namų stotelėms skirtos programėlės. Wi-Fi sukonfigūravimo instrukcija užima kelis A4 lapus, reikalauja junginėti DIP jungiklius stotelės viduje, o visą statistiką vartotojas gali stebėti tik per pasenusią ir tik naršyklėje veikiančią Elios.Cloud sistemą. Diegiant stotelę viešoje vietoje, gal ir ne problema, bet namų vartotojo patirtis labai bloga. Gerai, kad Elinta žada, jog programėlė jau kuriama ir pasirodys artimiausiais mėnesiais.
Įkrovimo stotelė Teltonika Teltocharge nuotrauka1

Teltonika TeltoCharge

Privalumai

  • Labai dailus dizainas, atrodo gerai praktiškai ant bet kokio fasado. Plius, priekiniai skydai keičiami ir jų dizainų kitąmet bus dar daugiau. Tokia lietuviška pranbangaus Andersen EV kopija.
  • Komponentai viduje irgi atrodo ganėtinai kokybiškai – kaip šiek tiek geriau padaryto Wallbox Pulsar Plus.
  • Yra ganėtinai patogi programėlė, per kurią galima labai lengvai prijungti Wi-Fi, valdyti visas kitas stotelės funkcijas bei matyti daug patraukliau pateiktą statistiką. Vartotojo patirtis – n kartų geresnė, nei Elintos atveju.
  • Prekybos pradžioje stotelės programinė įranga turėjo nemažai klaidų, tačiau gamintojas juos su atnaujinimais ištaisė labai greitai. Panašu, kad net jei pasirodys kažkokios klaidos, ateityje jos bus išspręstos labai greitai.
  • TeltoCharge 7,4 ir 11 kW atveju kainuoja pigiau.

Pastebėjimai

  • Kitaip nei Elinta, Teltonika yra naujas žaidėjas, tad jo patikimumą dar turi įrodyti laikas. Tačiau gamintojas žada, kad jei ir pasitaikys gamyklinio broko, nemarinuos stotelės servise ir duos naują.

Skirtumai

  • Programėlė kol kas veikia tik per Bluetooth, tad įkrovimo statistiką „nusikrauti“ į telefoną galima tik būnant prie stotelės. Gamintojas žada, jog netrukus atsiras galimybė programėlę naudoti ir per Wi-Fi.
  • Dinaminio galios valdymo funkcija veikia, bet va, programinės įrangos atnaujinimas, įgalinantis integracija su saulės elektrine, pasirodys tik po Naujųjų.
  • Elektros kabelis į stotelę kol kas kišamas tik per apačią, kas ant fasado ne visada atrodo patraukliai.
  • Maksimali galia nesireguliuoja, kaip Elintos atveju. Įsigijus 11 kW stotelę, nėra būdų jos galią padidinti iki 22 kW.
Įkrovimo stotelės įdiegimas padaryti darbai

Per vidinį balsavimą Evioni komanda nugalėtoju išrinko TeltoCharge. Pasirinkimą nulėmė dizainas, geresnė vartotojo patirtis ir kaina mažesnės galios modelių atveju. Stebėtina, bet kol kas tai daug labiau išbaigtas produktas, nei konkurentas iš daug didesnę patirtį turinčios Elintos. Visgi neatmetame, kad svarstyklės galėtų pasvirti ir į HomeBox Lite pusę, jei būtų atnaujintas korpuso dizainas ir išleista jos valdymui skirta išmaniojo telefono aplikacija, leidžianti ratu apeiti oldschool'inį Elios.Cloud.

Autorius
Ignas Petrikonis
Kategorija
Paskelbta
lapkričio 14, 2022