Pasirinkta naujiena

EV rugsėjo 11, 2023

„SMART“ grįžta su trenksmu: pristatė galingą elektrinį visureigį

„SMART“ pavadinimas iki šių dienų išlieka mažyčių miesto automobiliukų sinonimu. Tačiau pastaraisiais metais daug aktyvumo nerodžiusi bendrovė netikėtai nusprendė „užaugti“ ir atsiriekti gabalėlio visureigių rinkos pyrago. Ir ne bet kokio pyrago, o būtent EV rinkos dalies, nes „SMART“ tapo visiškai elektrinis. Pristačiusi savo pirmąjį visiškai elektrinį „SMART #1“, kompanija akceleratoriaus pedalą spaudžia toliau ir Kinijoje uždangą nutraukė nuo dar vieno siurprizo, kuris pagaliau atkeliauja ir į Europą - „SMART #3“ SUV visureigį.

Nors daugelis SUV visureigių atrodo lyg tankai, pasirengę užkariauti laukines priemiesčių vietoves, „SMART“ pasirinko kiek kitokį, gaivų požiūrį. Pirmiausia apžvelkime automobilio galią, nes čia „SMART“ nejuokauja. Baziniame „SMART #3“ modelyje yra vienas elektros variklis, išvystantis 268 arklio galias (AG). Taip, tai tiesa! Būtent tokią galią pasiekia jau bazinis „SMART“ automobilis. Visgi jei to neužtenka, galite rinktis garsųjį, dviejų elektrinių variklių „Brabus“ modelį, išvystantį svaiginančias 422 (AG). Su tokia galia „Brabus“ 100 km/h greitį pasiekia vos per 3,7 sekundės, o baziniam modeliui tereikia 5,8 sekundės.

Smart 3 3126138

Turbūt manote, kad tokia elektromobilio galia užgoš jo įveikiamus kilometrus kelyje? Visai ne! Vieno elektros variklio varomas „SMART #3“, pagal pasaulinės lengvųjų automobilių bandymo procedūros (WLTP) standartus, gali įveikti iki 455 km. atstumą. Jei renkatės galingesnį „Brabus“ modelį, jis vis tiek nuvažiuos apie 435 km. Visai neblogai kaip dienos nuotykiams. Bet ką daryti, jeigu skubate? Jokių problemų! Pasinaudodami 150 kW nuolatinės srovės greituoju įkrovimu, akumuliatorių nuo 10% iki 80% galite įkrauti vos per 30 minučių.

Debiutuodamas Europoje, „SMART“ turi paruošęs keletą ypatingų staigmenų. Jubiliejinė „25th Anniversary Edition“ versija yra sukurta pagal „Brabus“ modelį. Joje rasite panoraminį stogą, patobulintus LED šviesos diodų priekinius žibintus ir, žinoma, prabanga dvelkiantį interjerą. Sėdynės aptrauktos dviejų atspalvių juodai-balta oda, o pats automobilis pasižymi ryškiais raudonos spalvos akcentais.

Smart 1 3

Viduje rasite erdvę, skirtą šiuolaikiniam vairuotojui. Centre dominuoja 12,8 colių lietimui jautrus ekranas, šalia kurio pozicionuojamas 9,2 colių HD skaitmeninis prietaisų skydelis. 10 colių įstrižainės vaizdo projekcija ant priekinio stiklo užtikrina, kad jūsų žvilgsnis būtų nukreiptas tik į kelią, o 13-kos garsiakalbių „Beats“ garso sistema leidžia pasijusti lyg koncertų salėje.

„SMART #3“ oficialiai Europoje debiutuos „IAA Mobility 2023“ parodoje Miunchene, Vokietijoje. Galima tikėtis, kad mūsų žemyno klientus visureigis pasieks 2024 m. pradžioje. Jo kainodara vis dar neskelbiama, tačiau laikome kumščius, kad šis mažasis SUV monstras bus draugiškas europiečių piniginėms.

Smart ev

„SMART #3“ visureigis, turėdamas tiek funkcijų ir galimybių, kurios nenusileidžia daug didesniems SUV, įrodo, jog dydis - dar ne viskas. Tai didžiulis šuolis gamintojui, kuris iš pradžių buvo bendra „Swatch“ ir „Mercedes“ kompanija. Taip, tai tiesa - garsioji šveicariškų laikrodžių kompanija ir automobilių gamintojas prieš 25 metus suvienijo jėgas tam, kad sukurtų šį unikalų prekės ženklą. Praėjus 25 metams ir vadovaujant naujam žaidėjui - bendrai „Geely“ ir „Mercedes“ kompanijai, ji pamažu tolsta nuo savo mielo mažų automobilių gamintojo įvaizdžio ir pereina į vis dar nedidelę, bet aukščiausios klasės elektrinių visureigių rinką. Mažus, mielus ir garsiai burzgiančius „SMART“ automobilius keičia rimti „hot-hatch“ tipo visureigiai, kurie, bent jau iš pirmo žvilgsnio, atrodo labia viliojančiai.

Autorius
Ignas Petrikonis
Kategorija
Paskelbta
rugsėjo 11, 2023
Šaltinis
https://www.arenaev.com/smart_3_debuts_in_europe__the_little_suv_that_packs_a_big_punch-news-2354.php